4 jednoduché babské tipy na používanie peruhličitanu sodného v domácnosti

Peroxouhličitan sodný je prírodný a ekologický produkt vyrobený z uhličitanu sodného a peroxidu vodíka. Tiež nazývaný „pevný peroxid vodíka“ alebo „peroxid sodný“ sa ukazuje ako cenný spojenec pre údržbu domu ekologickým a ekonomickým spôsobom. Staršie generácie už poznali prednosti tejto chemickej zlúčeniny; dnes sa s vami podelíme 4 jednoduché babské tipy na efektívne využitie peruhličitanu sodného v domácnosti.

Tip #1: Perkarbonát sodný ako výstuž pre vašu bielizeň

Ako použiť peroxouhličitan sodný na zvýšenie pracej sily vašej bielizne?

Pre čistejšie oblečenie a ekologickejšiu bielizeň skúste do prania zaradiť perkarbonát sodný. Naozaj, tento prírodný produkt je vynikajúci odstraňovač škvŕn, dezinfekčný a bieliaci prostriedok, ktorý ľahko odstráni aj tie najodolnejšie škvrny, ako je červené víno, káva, čaj, krv, tráva alebo živočíšne tuky. Za týmto účelom jednoducho zmiešajte dve polievkové lyžice perkarbonátu s bežným čistiacim prostriedkom a spustite práčku ako zvyčajne. Rýchlo si všimnete, že vaše oblečenie bude čistejšie a žiarivejšie.

Peroxouhličitan sodný na udržanie opakovane použiteľných plienok

Mnoho rodín sa dnes rozhodne používať pre svoje deti opakovane použiteľné plienky, aby znížili odpad a náklady spojené s jednorazovými plienkami. Tieto vrstvy však vyžadujú starostlivú a pravidelnú údržbu. Aby vaše látkové plienky zostali čisté, zmiešajte dve polievkové lyžice perkarbonátu s bežným pracím prostriedkom a pred praním nechajte plienky namočiť 1 hodinu. Peroxouhličitan sodný rozpúšťa odolné škvrny a neutralizuje pachyvďaka čomu budete mať čisté, dezinfikované plienky pripravené na použitie.

Tip #2: Perkarbonát sodný na čistenie a dezodoráciu textílií a kobercov

Na udržanie a predĺženie životnosti vašich textílií a kobercov je užitočné pridať do vášho čistiaceho programu perkarbonát sodný. Jednoducho rozmiešajte 4 polievkové lyžice perkarbonátu vo vedre s teplou vodou (asi 4 litre). Potom textil alebo koberec ponorte a nechajte niekoľko hodín namočiť (v závislosti od stavu textílie). Pravidelne pretrepávajte, aby ste uľahčili proces čistenia, potom dôkladne opláchnite čistou vodou. Táto metóda umožní hĺbkovo čistiť a dezodorovať vaše textílie a koberce bez poškodenia ich vlákien.

Perkarbonát sodný na odstránenie škvŕn z vonkajšieho nábytku a vankúšov

Na údržbu a predĺženie životnosti vášho vonkajšieho nábytku používajte perkarbonát sodný ako prírodný odstraňovač škvŕn a dezodorant. Zmiešajte 2 polievkové lyžice perkarbonátu vo vedre s teplou vodou (asi 4 litre), potom ponorte obliečky na vankúše a nechajte namočiť. Na pevné povrchy nábytku si môžete pripraviť aj pastu s 1 dielom perkarbonátu na 1,5 dielu vody. Naneste túto pastu priamo na škvrny a vtierajte, kým nedosiahnete uspokojivý výsledok. Potom dôkladne opláchnite a nechajte uschnúť. Uvidíte, že výsledky sú presvedčivé.

Tipy č. 3: Perkarbonát sodný na odstraňovanie vodného kameňa a dezinfekciu potrubí a sanitárnych zariadení

Ako používať peruhličitan sodný na odstraňovanie vodného kameňa a dezinfekciu potrubí a sanitárnych zariadení?

Na odstraňovanie vodného kameňa a dezinfekciu vašich potrubí a sanitárnych zariadení nie je potrebné používať agresívne chemikálie. Peroxouhličitan sodný je ekologická a ekonomická alternatíva, ktorý vám pomôže odstrániť vodný kameň a nahromadené usadeniny, ako aj neutralizovať nepríjemné pachy. Za týmto účelom jednoducho nalejte 4 polievkové lyžice peroxouhličitanu sodného do umývadiel, umývadiel, toaliet alebo sprchových žľabov a potom pridajte liter horúcej vody. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút, potom dôkladne opláchnite. Uvidíte, že vaše potrubia a sanitárne zariadenia sú bez námahy bezchybné.

Tipy č. 4: Perkarbonát sodný na vytriezvenie a oživenie drevených podláh

Ako využiť peruhličitan sodný na vytriezvenie a oživenie drevených paluboviek?

Počasie a UV žiarenie môžu časom vyblednúť prirodzenú farbu drevených paluboviek. Použitím peruhličitanu sodného môžete vytriezvieť a oživiť krásu vašej terasy bez použitia škodlivých chemikálií. Rozpustite 150 g perkarbonátu v 10 litroch vlažnej vody a pomocou tvrdej kefy alebo metly naneste roztok na vašu drevenú terasu. Nechajte pôsobiť asi 15 až 20 minút, potom opláchnite silným prúdom vody. Vaša terasa tak získa pôvodný vzhľad a bude pripravená na príjem oleja alebo ochranného laku.

Peroxouhličitan sodný je ekologickou alternatívou k chemickým čistiacim prostriedkom. Jeho všestrannosť a účinnosť z neho robí nevyhnutnosť pre domácnosť.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » 4 jednoduché babské tipy na používanie peruhličitanu sodného v domácnosti