Ako jednoducho premeniť toalety na japonské toalety?

Postupom času si japonské toalety získali popularitu aj mimo Japonska, najmä pre ich hygienický vzhľad a pohodlie pri používaní. Ak chcete vylepšiť svoju tradičnú toaletu bez toho, aby ste museli prechádzať nákladnou inštaláciou, tu je niekoľko tipov a riešení, ako jednoducho premeniť vašu toaletu na japonskú toaletu.

Použitie japonskej toaletnej konverznej súpravy

Existujú súpravy špeciálne navrhnuté na premenu vašej toalety na japonskú toaletu bez potreby akýchkoľvek špeciálnych technických zručností. Tieto súpravy sa skladajú z niekoľkých prvkov, vrátane ručnej sprchy, oplachovacieho systému a niekedy aj diaľkového ovládača na ovládanie rôznych funkcií.

Nájdite súpravu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu

Najprv si zistite, koľko ste ochotní minúť na premenu japonskej toalety. Cena súprav sa môže značne líšiť v závislosti od značiek a funkcií, ktoré ponúkajú. Pozrite sa teda na internet, porovnajte ponuky a vyberte si tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a vášmu rozpočtu.

Vyberte si súpravu kompatibilnú s vašou existujúcou toaletou

Ak chcete zabezpečiť úspešnú inštaláciu, nezabudnite si vybrať súpravu, ktorá je kompatibilná s vašou existujúcou toaletou. Niektoré súpravy nemusia byť kompatibilné s určitými tvarmi alebo značkami misiek. Možno budete musieť zmerať svoju záchodovú misu, aby ste si overili, že súprava, ktorú ste si vybrali, bude správne sedieť.

Inštalácia konverznej súpravy

Keď nájdete správnu súpravu, postupujte podľa týchto krokov, aby ste jednoducho premenili vašu toaletu na japonskú toaletu:

 1. Začnite vypnutím vody pri zdroji a úplným vyprázdnením misky;
 2. Demontujte existujúci rám a odložte ho. Možno budete musieť prispôsobiť upevňovací systém (rezanie alebo vŕtanie) podľa modelu a pokynov výrobcu;
 3. Zostavte nový sprchový oplachovací systém podľa dodaných pokynov;
 4. Pripojte vodovodné potrubie k prívodnej sieti, vaša súprava musí mať integrovaný kohútik. V prípade potreby použite teflónovú pásku, aby ste predišli úniku;
 5. Pripojte solenoidový ventil k bezpečnej elektrickej zásuvke. Je dôležité skontrolovať, či je táto zásuvka dobre chránená pred striekajúcou vodou;
 6. Pripevnite nové sedadlo s rozprašovačom na záchodovú misu podľa pokynov výrobcu;
 7. Ak má vaša súprava diaľkové ovládanie, nainštalujte ho podľa odporúčaní v príručke;
 8. Znova zapnite vodu, aktivujte oplach, aby ste skontrolovali, či všetko funguje správne a bez únikov.

Rozhodnite sa pre multifunkčné elektronické WC sedadlo

Ak z akéhokoľvek dôvodu nie je možné nainštalovať súpravu na prestavbu, môžete sa rozhodnúť pre multifunkčné elektronické WC sedadlo. Tie zvyčajne prichádzajú s najbežnejšími funkciami japonských toaliet, ako je horúca voda, čistenie ručnou sprchou a niekedy aj možnosť nastavenia teploty sedadla.

Vyberte si kompatibilné elektronické WC sedadlo

Rovnako ako pri súpravách na prestavbu je dôležité vybrať si elektronické záchodové sedadlo, ktoré je kompatibilné s vašou existujúcou záchodovou misou. Skontrolujte rozmery a tiež tvar (okrúhly alebo predĺžený), aby ste si vybrali model prispôsobený vašej aktuálnej toalete. Je tiež lepšie zvoliť produkt od uznávaného výrobcu, aby sa zabezpečila jeho kvalita a trvanlivosť.

Inštalácia elektronickej klapky

Inštalácia multifunkčného elektronického záchodového sedadla zahŕňa niekoľko ďalších krokov v porovnaní s tradičným záchodovým sedadlom:

 1. Pred začatím inštalácie vypnite vodu;
 2. Demontujte starý rám podľa poskytnutých pokynov;
 3. Pripojte prívod vody k novému záchodovému sedadlu, pričom dávajte pozor na spoje, aby ste predišli úniku;
 4. Zapojte záchodovú dosku do bezpečnej elektrickej zásuvky;
 5. Nainštalujte nové záchodové sedadlo na záchodovú misu a zaistite ho podľa pokynov výrobcu.

Po dokončení týchto krokov môžete naplno využiť svoje nové vybavenie na jednoduchú premenu vašej toalety na japonskú toaletu.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Ako jednoducho premeniť toalety na japonské toalety?