Netušené schopnosti zubnej pasty v našich domácnostiach: tu je 7 prekvapivých použití

Mnohí z nás používajú zubnú pastu denne na udržanie dobrej ústnej hygieny. Vedeli ste však, že zubná pasta má aj netušené výhody pre údržbu a čistenie vášho domova? V tomto článku objavíme 7 úžasných využití zubnej pasty v našich domácnostiach.

Čistenie chrómových povrchov

Chrómové batérie, drezy a iné armatúry sa môžu rýchlo otupiť alebo upchať pretekajúcou vodou. Našťastie zubná pasta je veľmi efektívnym riešením, ako týmto predmetom prinavrátiť lesk. Ak to chcete urobiť, jednoducho naneste trochu zubná pasta na vlhkej špongiijemne rozotrite a potom dôkladne opláchnite. Budete prekvapení dosiahnutým lesklým efektom!

Tip na zabránenie vzniku škvŕn

Aby vaše chrómové spotrebiče príliš rýchlo nestratili lesk, nezabudnite ich po každom použití pravidelne utrieť suchou handričkou. Tým sa odstráni stojaca voda a obmedzí sa usadzovanie vodného kameňa.

Odmasťujte hrnce a panvice

Keďže sóda bikarbóna sa často nachádza v zubnej paste, dá sa použiť aj v kuchyni, aby vám pomohla odmastiť hrnce a panvice. Napríklad po namočení nerezového riadu trochou horúcej vody naneste malé množstvo zubnej pasty na špongiu alebo mäkkú handričku a pevne trieť kým sa neodstráni všetok tuk.

Upozornenie: nepoužívajte na nepriľnavé povrchy

Tento tip však nepoužívajte na nepriľnavé povlaky, pretože zubná pasta by mohla poškodiť ich jemný povrch.

Rozžiarte svetlomety auta

Svetlomety vášho vozidla sú vystavené poveternostným vplyvom, čo môže mať za následok matný, nepriehľadný zákal, ktorý znižuje ich účinnosť. Na nápravu tohto problému je zubná pasta vynikajúcim spojencom. Stačí použiť a malá zubná pasta na čistú handričku, svetlomet energicky pretrite a potom dôkladne opláchnite. Vaše svetlomety sa rýchlo rozsvietia a rozdiel uvidíte počas nočných ciest.

Odvápnite rýchlovarnú kanvicu

Ako každý spotrebič obsahujúci vodu, aj rýchlovarné kanvice majú tendenciu hromadiť vodný kameň a strácať svoju účinnosť, najmä ak je tečúca voda vo vašej domácnosti veľmi usadená. Takže rýchlo použite dobrú zubnú pastu, aby ste sa vyhli tejto nepríjemnosti! Tu opäť, odvápňovacia sila jedlej sódy obsiahnutý v zubnej paste je obzvlášť účinný. Ak to chcete urobiť, jednoducho naneste veľkú vrstvu zubnej pasty na vnútorné steny kanvice a potom naplňte zariadenie horúcou vodou. Nechajte pôsobiť 30 minút až 1 hodinu a potom dôkladne opláchnite pred prípravou ďalšieho čaju alebo kávy.

Vyleštite striebro a odstráňte škrabance z CD a DVD diskov

Strieborné predmety, ako aj disky CD a DVD môžu časom nahromadiť drobné škrabance, ktoré kazia ich krásu a v prípade digitálnych médií narúšajú ich prehrávanie. Našťastie ich zubná pasta dokáže ľahko prekonať stopa povrchná.

Ak chcete vrátiť lesk strieborným príborom, jednoducho ich pretrite vlhkou handričkou namočenou v zubnej paste a potom ich dôkladne opláchnite čistou vodou. Ak chcete odstrániť škrabance z CD alebo DVD, opäť krúživými pohybmi naneste na disk malé množstvo zubnej pasty. Potom opláchnite vlažnou vodou a predmet dôkladne osušte čistou mäkkou handričkou. Potom uvidíte, že sa škrabance zmenšia alebo dokonca úplne zmiznú.

Odstráňte odolné škvrny z oblečenia

Z času na čas nám niektoré nehody spôsobia odolné škvrny na oblečení. Ak ste už bezvýsledne vyskúšali všetky svoje obvyklé triky, prečo nedať šancu zubnej paste? Ak to chcete urobiť, trochu trieť zubná pasta na zafarbené miesto a pred opláchnutím studenou vodou nechajte pôsobiť desať minút. Potom odev vložte do práčky ako obvykle.

Tip na odolné škvrny

Pri škvrnách, ktoré sa obzvlášť ťažko odstraňujú, neváhajte nechať zubnú pastu pôsobiť dlhšie, prípadne aj cez noc. Nezabudnite však otestovať túto metódu na nenápadnom rohu odevu, aby ste sa uistili, že nespôsobí žiadne poškodenie.

Tu je teda 7 úžasných využití zubnej pasty, ktoré vám vo vašej domácnosti poskytnú mnoho výhod. Neváhajte a podeľte sa o tieto tipy so svojimi blízkymi a využite tak netušené schopnosti tohto každodenného produktu!

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Netušené schopnosti zubnej pasty v našich domácnostiach: tu je 7 prekvapivých použití