Objavte neuveriteľné výhody olivového oleja pre vaše vlasy

Kto by si bol pomyslel, že olivový olej, táto ingrediencia taká drahá pre milovníkov stredomorskej kuchyne, má prekvapivé prednosti aj pre nás vlasy ? Medzi svojimi výživnými, ochrannými a posilňujúcimi vlastnosťami si vás tento úžasný rastlinný olej čoskoro získa. Nechajte sa teda previesť týmto článkom a naučte sa, ako naplno využiť všetky výhody olivového oleja na vaše vlasy.

Výživové vlastnosti olivového oleja pre zdravé vlasy

Aby ste pochopili, prečo je olivový olej pre naše vlasy taký prospešný, stačí sa pozrieť na jeho zloženie. Je bohatý na vitamíny A, D, E a K vlasové vlákno všetko, čo potrebuje posilniť. Obsah antioxidantov navyše umožňuje účinne bojovať proti voľným radikálom zodpovedným za predčasné starnutie buniek.

Intenzívna hydratácia a výživa

Olivový olej má hustú textúru, ktorá mu umožňuje preniknúť do srdca vlasového vlákna a tak vlasy hĺbkovo hydratovať a vyživovať. Suché a poškodené vlasy následne získajú pri pravidelnom používaní tohto rastlinného oleja pružnosť, hebkosť a lesk.

Posilňujúca a obnovujúca sila

Olivový olej vďaka svojmu bohatstvu na základné vitamíny a živiny podporuje aj rast vlasov a pomáha posilňovať ich štruktúru. Okrem toho opravuje vlasové šupiny poškodené vonkajšími agresiami (znečistenie, teplo, chemické farbenie a pod.) a predchádza tak tvorbe rozštiepených končekov a lámavosti.

Upokojte a chráňte pokožku hlavy olivovým olejom

Tým sa však výhody olivového oleja nekončia: ak je bohatý na aktívne zložky schopné vyživovať a posilňovať vlasové vlákno, má tiež upokojujúce a protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je pre naše telo skutočným spojencom. pokožku hlavy.

Upokojujúci účinok na svrbenie a podráždenie

Olivový olej, ktorý je veľmi jemný a dobre znášaný citlivou pokožkou, rýchlo zmierňuje svrbenie a iné nepohodlie spôsobené suchou pokožkou hlavy alebo kožnými problémami, ako je ekzém alebo psoriáza. Znižuje tiež začervenanie a zápal, pretože podporuje krvný obeh.

Ochrana pred vonkajšími agresiami a lupinami

Olivový olej vytvára ochranný film aj na povrchu vlasovej pokožky, čím ju chráni pred podráždením spôsobeným trením, teplom alebo chemikáliami obsiahnutými v niektorých vlasových kozmetických prípravkoch. Jeho antibakteriálne pôsobenie navyše pomáha eliminovať baktérie zodpovedné za vznik lupín.

Ako používať olivový olej, aby ste využili výhody jeho vlasov?

Aby ste mohli využiť všetky tieto vlastnosti, je nevyhnutné používať kvalitný extra panenský olivový olej, získaný z olív lisovaných za studena a bez pridania chemikálií. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu integrovať tento vzácny rastlinný olej do vašej vlasovej rutiny:

Olejový kúpeľ: hĺbková kúra na výživu a revitalizáciu vlasov

Aby ste svojim vlasom dodali všetky živiny, ktoré potrebujú v jedinej aplikácii, neexistuje nič ako olejový kúpeľ. Naneste olivový olej na celé vlasy (dĺžky a končeky), potom jemne masírujte pokožku hlavy, aby ste stimulovali krvný obeh a optimalizovali upokojujúci účinok oleja. Potom si vlasy zabaľte do teplého uteráka a nechajte pôsobiť asi 30 minút (alebo cez noc pre ešte kompletnejšiu starostlivosť), potom ich opláchnite vlažnou vodou a umyte šampónom obvyklým šampónom.

Masáž pokožky hlavy: na zmiernenie svrbenia, podráždenia a aktiváciu rastu

Vedeli ste, že masáž pokožky hlavy je prospešná aj pre vaše vlasy? Táto prax skutočne stimuluje krvný obeh v lebke a tým optimalizuje prísun kyslíka a živín do vlasových folikulov. Navyše, keď sa praktizuje s olivovým olejom, ťaží z jeho upokojujúcich a antioxidačných vlastností. Na vykonanie tejto masáže jednoducho zohrejte niekoľko kvapiek olivového oleja medzi rukami a potom si krúživými pohybmi niekoľko minút jemne masírujte pokožku hlavy.

Ako malý dotyk na končeky, aby ste sa vyhli rozštiepeným končekom:

Ak chcete vzniku rozštiepených končekov predísť alebo ich zredukovať, ak už existujú, pravidelne na končeky vlasov aplikujte malé množstvo olivového oleja, aby ste vyživili a ochránili šupinky vlasov. Tento jednoduchý a rýchly tip bude obzvlášť účinný na dlhých vlasoch, ktoré boli oslabené nahrievacími nástrojmi, chemickým farbením alebo príliš častým umývaním.

Ako vidíte, olivový olej je oveľa viac než len kulinárskou zložkou: je skutočným spojencom pre naše vlasy a pokožku hlavy. Neváhajte ho preto zaradiť do svojej vlasovej rutiny, aby ste využili všetky jeho výhody a prinavrátili svojim vlasom všetok ich lesk a vitalitu.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Objavte neuveriteľné výhody olivového oleja pre vaše vlasy