Objavte znovu prirodzenú krásu svojej tváre s týmito 4 receptami na domáce masky

Starostlivosť o pokožku je nevyhnutná pre udržanie sviežej a žiarivej pleti. Prečo sa nerozhodnúť pre prírodné a ekonomické riešenia prípravou vlastných pleťových masiek? Tu sú 4 jednoduché, rýchle a efektívne recepty na získanie novej pleti pri rešpektovaní rovnováhy vašej pleti.

Maska z avokáda a medu vyživuje a hydratuje

Ak máte suchú, citlivú alebo dehydrovanú pleť, táto maska ​​je pre vás! Avokádo je bohaté na prirodzene vyživujúce oleje, zatiaľ čo med má hydratačné, antioxidačné a regeneračné vlastnosti.. Spolu tvoria víťazné duo, ktoré prinavráti život tej najsmädnejšej pokožke.

Ingrediencie:

– 1/2 zrelého avokáda

– 2 polievkové lyžice tekutého medu (najlepšie organického)

Príprava:

Avokádo roztlačte vidličkou, kým nezískate hladkú pastu. Potom pridajte med a dobre premiešajte. Aplikujte tento prípravok na čistú a suchú tvár, vyhnite sa oblasti očí. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, potom dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Všimnete si, že vaša pokožka je okamžite jemnejšia, pružnejšia a vyživená.

Maska z jogurtu a paradajok na čistenie a upokojenie

Mastná a/alebo pleť náchylná na škvrny ocení tento jednoduchý recept. Jogurt obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá pomáha jemne exfoliovať, zatiaľ čo paradajka má čistiace a protizápalové vlastnostiideálne pre aknóznu pleť.

Ingrediencie:

– 1 polievková lyžica prírodného jogurtu (bez cukru a aróm)

– 1 polievková lyžica čerstvej paradajkovej šťavy (bez prísad a konzervačných látok)

Príprava:

V miske zmiešame jogurt a paradajkovú šťavu. Naneste túto masku na čistú a suchú tvár, vyhnite sa oblasti očí. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút, potom opláchnite vlažnou vodou. Vaša pokožka tak bude prečistená, upokojená a žiarivejšia.

Maska so zeleným ílom a sladkým mandľovým olejom na vyváženie a zjemnenie

Tento recept je vhodný najmä pre zmiešanú pleť, ktorá potrebuje vyrovnávacie a mazoregulačné ošetrenie. Zelený íl má absorpčné a čistiace vlastnosti, zatiaľ čo sladký mandľový olej je veľmi zmäkčujúci a upokojujúci.pre sviežu a zmatnenú pleť.

Ingrediencie:

– 2 polievkové lyžice práškového zeleného ílu (dostať v bio obchodoch alebo drogériách)

– 1 polievková lyžica sladkého mandľového oleja

– Trochu minerálnej alebo ružovej vody

Príprava:

Zmiešajte zelený íl a sladký mandľový olej v drevenej alebo keramickej miske (vyhnite sa kovu, ktorý ruší výhody hliny). Potom postupne pridávajte vodu, kým nezískate hustú, hladkú pastu. Aplikujte tento prípravok na čistú a suchú tvár, vyhnite sa oblasti očí. Nechajte pôsobiť 10 minút bez toho, aby ste masku nechali úplne zaschnúť, potom opláchnite vlažnou vodou. Objavíte pleť jemnú, vyváženú a bez nečistôt.

Maska z hnedého cukru a olivového oleja na exfoliáciu a rozjasnenie

Obnova pokožky zahŕňa aj exfoliáciu, ktorá je nevyhnutná na odstránenie odumretých buniek a okamžité zvýšenie jasu vašej tváre. Hnedý cukor je prírodný a jemný exfoliant, zatiaľ čo olivový olej má výživné a antioxidačné vlastnosti.pre žiarivú pleť.

Ingrediencie:

– 2 polievkové lyžice práškového hnedého cukru (najlepšie organického)

– 1 polievková lyžica extra panenského olivového oleja

Príprava:

Zmiešajte hnedý cukor a olivový olej, kým nezískate zrnitú štruktúru. Naneste tento peeling na čistú, mierne navlhčenú tvár krúživými pohybmi končekmi prstov. Venujte zvláštnu pozornosť matným a/alebo drsným oblastiam (čelo, boky nosa, brada). Potom dôkladne opláchnite vlažnou vodou. Vaša pleť bude žiarivá, hladká a pripravená na vašu bežnú starostlivosť.

S týmito 4 receptami na 100% prírodné pleťové masky sa teraz budete môcť o svoju pleť starať s ľahkosťou a zároveň rešpektovať svoju pleť a životné prostredie. Tak si vezmite svoje misky a lyžice a dajte nám vedieť svoje oslnivé výsledky!

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Objavte znovu prirodzenú krásu svojej tváre s týmito 4 receptami na domáce masky