Odvážte sa použiť nevhodné stoličky pre úplne personalizovanú dekoráciu

Nezodpovedajúce stoličky sa stali základným trendom vo svete dekorácií a interiérového dizajnu. Umožňujú vám vniesť originálny a personalizovaný nádych do každej jedálne, kuchyne alebo obývačky. V tomto článku nájdete niekoľko tipov a rád, ako úspešne namiešať stoličky a vytvoriť si priestor, ktorý vám vyhovuje!

Výber stoličiek: kľúč k úspešnému mixu

Ak chcete začať s nevhodnými stoličkami, je nevyhnutné vybrať modely, ktoré budú harmonicky ladiť medzi sebou a so zvyškom vašej stoličky. interiérová dekorácia. Tu je niekoľko bodov, ktoré treba zvážiť:

Veľkosť a tvar

Pri miešaní rôznych stoličiek je dôležité zabezpečiť, aby mali kompatibilné veľkosti a tvary, najmä pokiaľ ide o výšku sedadla, aby sa zaistilo pohodlie vašich hostí. Môžete sa pohrať s výškou chrbta alebo štýlom nôh, aby ste dodali svojmu súboru charakter.

Materiál

Drevo, kov, plast, látka… Existuje množstvo materiálov na stoličky a každý má svoje výhody a obmedzenia. Neváhaj zmes, ktorá dodá vašej dekorácii viac osobitostipričom zaistíte, aby ste zachovali určitú konzistenciu so zvyškom vášho nábytku a dekoratívnych prvkov.

Farby

Nezladené stoličky sú ideálnou príležitosťou, ako dodať vášmu interiéru šmrnc. Rozhodnite sa pre odtiene, ktoré sa k sebe hodia, alebo si zvoľte harmonickú paletu farieb pre estetický a vyvážený výsledok. Môžete sa tiež rozhodnúť pre stoličky s originálnymi vzormi a potlačami na vylepšenie jedinečného vzhľadu vašej zostavy.

Hrajte sa so štýlmi, aby ste potvrdili svoju osobnosť

Miešanie nezodpovedajúcich stoličiek je tiež skvelý spôsob, ako vyjadriť svoj vlastný štýl a vkus v dekorácii. Tu je niekoľko odvážnych asociácií, ktoré vás môžu inšpirovať:

Priemyselné a škandinávske

Tieto dva veľmi obľúbené štýly sa k sebe mimoriadne hodia vďaka spoločným materiálom (drevo, kov) a ich striedmosti. Spojenie priemyselných čiernych kovových stoličiek so škandinávskymi modelmi vo svetlom dreve vytvorí zaujímavý kontrast a priateľskú atmosféru.

Retro a moderné

Prečo nezahrať netradičnú kartu skombinovaním historických stoličiek so zakrivenými líniami a nohami kompasu so súčasnými modelmi s rafinovanými tvarmi? Tento nečakaný mix dodá vášmu interiéru veľa charakteru a zároveň vytvorí atmosféru vhodnú na dlhé diskusie pri stole.

Bohémsky a etnický

Kombinácia neladiacich stoličiek v bohémskom štýle (farebné látky, kvetinové alebo geometrické vzory) a etnickom štýle (prírodné materiály, ručne vyrábané predmety) vytvorí teplý a prívetivý vesmír. S každým jedlom budete môcť cestovať po kultúrach a obdobiach!

Tipy na úspešné zmiešanie nezhodných stoličiek

Ak ste si vybrali stoličky a ste pripravení vydať sa na dobrodružstvo nesúladiacich stoličiek, tu je niekoľko tipov na dosiahnutie harmonického celku:

Mať niečo spoločné

Aby váš mix fungoval, je dôležité, aby všetky vaše stoličky mali aspoň jeden spoločný prvok: farbu, materiál, tvar, štýl atď. Tým sa zabezpečí určitá vizuálna súdržnosť a vyhnete sa efektu „neporiadku“.

Cti nepárne číslo

Asymetrické vzory často priťahujú viac pozornosti a sú považované za dynamickejšie. takže, rozhodnúť sa pre nepárny počet rôznych modelov stoličiek môže byť spôsob, ako vytvoriť zaujímavú a živú atmosféru vo vašom interiéri.

Rešpektujte priestor

Nezaťažujte si obytný priestor príliš objemnými alebo nevhodnými stoličkami vzhľadom na veľkosť vášho stola a miestnosti. Harmonický celok umožní rôznym prvkom dýchať pre estetický a praktický výsledok.

Tajomstvo úspešného mixu nezodpovedajúcich stoličiek spočíva v rovnováhe medzi originalitou a súdržnosťou. Ak budete postupovať podľa týchto tipov a budete venovať pozornosť svojim túžbam, určite vytvoríte a úplne personalizovaná dekorácia o kom sa bude hovoriť a na koho budete hrdí!

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Odvážte sa použiť nevhodné stoličky pre úplne personalizovanú dekoráciu