Ovplyvňuje spln našich mačacích priateľov? Zistite, čo si myslia astrológovia

Účinky spln o živých bytostiach sú už dlho predmetom mýtov a povier. Predpokladá sa, že ľudia, zvieratá a dokonca aj rastliny cítia jeho vplyv. V priebehu storočí bol Mesiac začlenený aj do rôznych astrologických praktík v snahe odhaliť tieto záhady. Otázkou zostáva: má naozaj spln Mesiaca vplyv namačky? Aby sme na to odpovedali, uskutočnili sme prieskum medziastrológov a zostavili svoje názory.

Vplyv splnu podľa vedeckých štúdií

Spomedzi mnohých teórií týkajúcich sa účinkov Mesiaca na zvieratá boli niektoré overené napr štúdia vedci. V niekoľkých prípadoch majú tendenciu potvrdiť myšlienku, že spln môže mať merateľný vplyv na správanie zvierat – najmä u mačiek.

Známky neobvyklého správania počas splnu

Štúdia 2000 britských veterinárov napríklad ukázala, že mačky môžu byť v období splnu rozrušenejšie alebo pokojnejšie. Podľa tejto štúdie bolo v tomto období kvôli podivnému správaniu odvezených k veterinárovi až dvakrát toľko mačiek.

Zvýšená nehodovosť počas splnu

Iná štúdia vykonaná v Spojených štátoch odhalila, že v prípade veterinárnej pohotovosti je v noci pri splne mesiaca o 23 % viac zranených mačiek v porovnaní s inými nocami. Táto štatistika by mohla súvisieť so skutočnosťou, že prirodzené svetlo z Mesiaca spôsobuje, že mačky sú aktívnejšie, a preto sú viac vystavené rizikám.

Názory astrológov na vplyv mesiaca na mačky

Ak ich je niekoľko astrológov ktorí sú presvedčení o vplyve rôznych lunárnych fáz na ľudí, je zriedkavejšie nájsť odborníkov, ktorí sa zaoberajú otázkou týkajúcou sa mačiek. Niekoľko prvkov z astrologickej tradície by však mohlo poskytnúť zaujímavé stopy.

Znameniam zverokruhu vládne Mesiac

V západnej astrologickej tradícii je mesiac sa spája so znamením Raka. Toto znamenie sa vyznačuje zvýšenou citlivosťou a hlbokou väzbou na emócie. Preto by sme si mohli myslieť, že mačky narodené v tomto znamení budú citlivejšie na astrálny vplyv, najmä na vplyv splnu.

Spojenie medzi lunárnou hviezdou a prírodnými cyklami

Ďalším štúdiom vzťahu medzi lunárnymi cyklami a správaním mačiek sa niektorí odborníci na astrológiu domnievajú, že zvieratá sú na tieto cykly v prírode citlivé. Energetické variácie, ktoré môže spôsobiť spln, by teda mohli mať vplyv na ich dispozíciu.

Individuálna variabilita v reakcii mačiek na Mesiac

Ako u každej živej bytosti je však stále ťažké zovšeobecniť vplyv splnu na všetky mačky. V skutočnosti sa zdá, že medzi jednotlivcami existujú určité rozdiely a niektoré mačky budú vnímavejšie ako iné voči účinkom tohto hviezda.
Podľa opýtaných astrológov je pravdepodobné, že určité špecifické faktory (napríklad dátum narodenia mačky, jej prostredie či dokonca fyzický stav) môžu ovplyvniť spôsob, akým vníma spln.

Je možné poznamenať, že názory týkajúce sa vplyvu splnu na mačky sú pomerne odlišné. Niektoré prvky z vedeckých štúdií a astrologickej tradície majú tendenciu dokazovať, že mačky by mohli byť citlivé na tento vplyv, bez toho, aby nám umožnili definitívne dospieť k záveru o tejto téme. Je však dôležité neprehliadnuť možnosť, že vplyv splnu sa môže u jednotlivých jedincov značne líšiť.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Astrológia » Ovplyvňuje spln našich mačacích priateľov? Zistite, čo si myslia astrológovia