Tu je návod, ako rýchlo liečiť popáleninu pomocou týchto 3 prírodných babských receptov

Popáleniny sú jednou z každodenných nehôd, ktoré sa môžu stať každému. Tvárou v tvár takejto nepríjemnej bolesti existujú prirodzené a efektívne spôsoby na ich úľavu a urýchlenie hojenia. Zistite v tomto článku, ako rýchlo liečiť popáleninu pomocou troch receptov babičky.

Studený obklad vyrobený z vody a bieleho octu

Na prvý pohľad sa zmes vody a octu môže zdať prekvapivá pri liečbe popálenín. Tento tip však už odpradávna hojne využívajú a odporúčajú naše staré mamy. Biely ocot má adstringentné, antiseptické a protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú vyčistiť a dezinfikovať ranu a zároveň upokojiť bolesť a znížiť zápal.

Ako pripraviť obklad?

Ak chcete pripraviť tento studený obklad, jednoducho zmiešajte v miske:

  • objem studenej vody,
  • objem bieleho octu.

Potom do tejto zmesi namočte čistú handričku alebo sterilnú gázu, zľahka vytlačte a obklad priložte na popáleninu asi na 15 minút. Toto ošetrenie sa môže opakovať každú hodinu, kým bolesť neustúpi.

Gél z aloe vera, vzácny spojenec pri popáleninách

Aloe vera je známa a uznávaná liečivá rastlina veľa výhod na pokožku. Gél extrahovaný z jeho dužinatých listov sa vďaka svojim antibakteriálnym, protizápalovým a hojivým vlastnostiam používa najmä na ošetrenie rán, rezných rán a popálenín. Okamžite utišuje bolesť vytvorením ochranného filmu na pokožke a podporuje proces hojenia.

Ako aplikovať gél z aloe vera na popáleninu?

Ak chcete využiť výhody aloe vera, jednoducho si zaobstarajte komerčne dostupný gél alebo si sami pripravte obklad z dužiny získanej priamo z čerstvého listu. Jednoducho naneste silnú vrstvu gélu na popáleninu a uistite sa, že pokrýva celý povrch rany. Nezabudnite tiež túto aplikáciu často obnovovať, kým sa situácia nezlepší. Upozorňujeme však, že pri hlbokom popálení sa užívanie aloe vera neodporúča, pre istotu o použití vhodnej liečby je lepšie poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

Ľubovníkový olejový macerát, liek predkov na ľahké popáleniny

Ľubovník bodkovaný je rastlina, ktorá má upokojujúce, antiseptické a hojivé vlastnosti, vďaka čomu je výborným prostriedkom na menšie popáleniny. Jeho olejnatý macerát, získaný vylúhovaním kvitnúcich vrcholkov rastliny v neutrálnom rastlinnom oleji (ako je sladký mandľový olej alebo slnečnicový olej), sa používa už od staroveku na zmiernenie bolesti spojenej s popáleninami a na podporu hojenia.

Ako používať ľubovníkový olejový macerát?

Aby ste využili výhody ľubovníkového olejového macerátu, jednoducho ho naneste priamo na popáleninu po tom, čo ste ranu predtým vyčistili vlažnou vodou a jemným mydlom. Jemne masírujte postihnuté miesto, kým sa olej úplne nevstrebe, a túto operáciu opakujte dvakrát až trikrát denne, kým sa pokožka nenapraví. Buďte však opatrní, ľubovník bodkovaný je fotosenzibilizujúci, preto je lepšie sa počas liečby vyhýbať akémukoľvek pobytu na slnku.

Vďaka týmto trom prírodným babským receptom sa vám teda spáleninám podarí rýchlo uľaviť. Neváhajte a poraďte sa so svojím lekárom, najmä ak je popálenina rozsiahla alebo hlboká, aby ste využili liečbu prispôsobenú vašej situácii. Zároveň prijmite správne opatrenia a prírodné prostriedky na optimalizáciu procesu hojenia a znovuzískanie zdravej pokožky.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Životný štýl » Tu je návod, ako rýchlo liečiť popáleninu pomocou týchto 3 prírodných babských receptov