Týchto 5 znakov, že by ste sa nemali miešať so svojím partnerom

Vo vzťahu sa záväzok často považuje za zásadný krok. Je však nevyhnutné vziať do úvahy určité pred vykonaním tohto kroku, pretože váš partner nemusí byť pre vás ten pravý. Tu je päť signálov, že možno budete chcieť prehodnotiť svoj investičný zámer.

Nedostatok vzájomného rešpektu

Jasným znakom toho, že váš vzťah pravdepodobne nemá vydržať, je a nedostatok rešpektu medzi vami a vaším partnerom. Ak zistíte, že vás partner nerešpektuje, či už verbálne alebo fyzicky, bolo by najlepšie prehodnotiť svoj záväzok voči nemu.

Váš partner si z vás robí srandu

Ďalším znakom toho, že si váš partner možno nezaslúži váš záväzok, je, ak si z vás neustále robí srandu. Zosmiešňovanie sa môže na prvý pohľad zdať neškodné, no z dlhodobého hľadiska môže vážne ovplyvniť sebaúctu a sebavedomie. Urobte si čas na zváženie, či sa vám váš partner smeje, alebo či sa za jeho slovami neskrýva nekalý úmysel.

Nezlučiteľnosť hodnôt a budúcich cieľov

Môže byť ťažké uvedomiť si, že vy a váš partner máte rozdiely. rôzne hodnoty a predstavy o tom, čo chcete do budúcnosti, ale to môže byť z dlhodobého hľadiska veľký problém. Napríklad, ak váš partner nechce mať deti, ale je to pre vás hlboká túžba, mohlo by to spôsobiť vo vzťahu nevyhnutný konflikt alebo ľútosť.

Zlá komunikácia

Tam komunikácia je nevyhnutná pre zdravý vzťah. Ak zistíte, že váš partner nie je schopný s vami efektívne komunikovať, najmä pokiaľ ide o riešenie problémov, môže to znamenať, že nie je pripravený na vážny záväzok. Zlá komunikácia môže viesť k nedorozumeniam, frustrácii a odporu.

Váš okruh priateľov neschvaľuje vášho partnera

Aj keď sa to môže zdať ako klišé, je pravdou, že človeka často hodnotí spoločnosť, ktorej sa venuje. Ak vaši blízki priatelia varovali pred vaším partnerom, možno stojí za to vypočuť si ich názory. Vaši priatelia o vás pravdepodobne vedia veľa, a preto môžu mať cenný prehľad o tom, či je váš partner s vami kompatibilný. Ako už bolo povedané, je dôležité, aby ste si tiež urobili vlastný úsudok a nedovolili svojim priateľom, aby za vás rozhodovali.

Neustála kritika od vašich priateľov

Ak vaši priatelia neustále kritizujú vášho partnera, berte to vážne. Samozrejme, môžu existovať rôzne názory, ale ak väčšina vašich priateľov má tento negatívny pocit, môže to byť a jasná indikácia že by ste sa s touto osobou nemali zapliesť.

Žiadna dôvera v partnera

Dôvera je jedným zo základných pilierov zdravého a silného vzťahu. Ak nemôžete dôverovať svojmu partnerovi, znamená to, že existuje základný problém, ktorý musíte vyriešiť predtým, ako budete premýšľať o ďalšom záväzku. Je dôležité analyzovať dôvody, prečo svojmu partnerovi neveríte, a určiť, či je to niečo, čo sa dá zlepšiť.

Minulé činy vášho partnera podkopávajú vašu dôveru v nich

Ak činy vášho partnera v minulosti (napríklad klamstvo, podvádzanie alebo manipulácia) vážne podkopali vašu dôveru, mali by ste si to dobre premyslieť, kým sa ďalej zaviažete k tomuto vzťahu. Samozrejme, ľudia sú schopní zmeniť sa a poučiť sa zo svojich chýb, ale nájsť pravdu alebo stabilitu môže byť ťažké. Preto je nevyhnutné položiť si otázku: „Naozaj môžem tejto osobe dôverovať do konca života? »

Je dôležité zhodnotiť váš vzťah a zvážiť tieto znaky pri rozhodovaní, či sa chcete zaviazať svojmu partnerovi. Rozhodnutie môže byť ťažké, najmä ak ste na túto osobu citovo naviazaní. Nájdite si čas na preskúmanie aspektov vášho vzťahu, počúvaj svoje inštinkty a urob to, čo je pre teba najlepšie.

Photo of author
A propos de l'auteur, Alexander Mičko

Vous êtes ici : Domovská stránka » Psychológia » Týchto 5 znakov, že by ste sa nemali miešať so svojím partnerom